Parmigiani Toric Quantième Perpétuel Rétrograde Perpetual Calendar Watch

Tym razem Parmigiani „ławki” to jedno z najbardziej wyrafinowanych i eleganckich urządzeń zegarowych: wieczny kalendarz – wpisuje się w ruch kultowego zegarka marki Toric. Dzięki precyzyjnym fazom księżyca i wstecznemu wiecznemu kalendarzowi (data) zegarek jest arcydziełem czasomierzy kalendarzowych o niezrównanej złożoności.

Ruch PF317

  Wieczny kalendarz może automatycznie dostosowywać liczbę dni w zależności od konkretnego miesiąca, w tym lutego – jego różne dni w roku przestępnym mogą być automatycznie dostosowywane. Krzywka księżyca w rdzeniu PF317 jest wyposażona w przekładnie planetarne, co umożliwia precyzyjną kontrolę różnych dni w lutym. Wskaźnik urządzenia można zwolnić na czas z środkowego koła, dzięki czemu data natychmiast przeskakuje do pierwszego dnia następnego miesiąca. Niezwykle trudno jest zainstalować taki mechanizm w bardzo ograniczonej przestrzeni obserwacyjnej.

  Precyzyjne urządzenie z fazą księżyca jest zintegrowane z urządzeniem z datą w tym samym module, który dokładnie rejestruje fazę księżyca za pośrednictwem układu zębatego – jest to bardziej skomplikowane niż tradycyjny wyświetlacz kalendarza księżycowego, ale należy go korygować tylko raz na 122 lata.

Grawerowany maszynowo wzór i biała matowa tarcza

 

  Charakterystyczną cechą zegarka ToricQuantièmePerpétuelRétrograde są dwie tarcze, które uzupełniają się nawzajem dzięki czerwonemu złotemu kolorowi koperty. Jedna z nich została poddana procesowi białego mrożenia – profesjonalnej techniki unikalnej dla zegarmistrzostwa Parmigiani, która nadaje materiałowi oszałamiający połysk. Druga tarcza jest ręcznie grawerowana wzorem przypominającym koncentryczne łuski na powierzchni szyszki. Taki układ jest jednym z konkretnych przedstawień wielu „GoldenNumbers”, które naturalnie istnieją, które definiują harmonijny stosunek proporcjonalny. Górna krawędź wzoru jest przerywana w celu podświetlenia ustawionego tutaj półkolistego wstecznego pokrętła daty; podczas gdy środek wzoru ma dwa niezależne okna pokazujące odpowiednio tydzień i miesiąc. Precyzyjna tablica pokazująca fazę księżyca jest ustawiona na godzinę 6, a awenturynowe tło przypomina gwiaździste nocne niebo, romantyczne i eleganckie oraz realistyczne; na środku płyty znajdują się dwa księżyce, po jednym na każdej półkuli. Ten sam czerwony kolor złota sprawia, że ​​te dwa księżyce i obudowa oraz półpełne dłonie w kształcie oszczepu uzupełniają się i uzupełniają.

Gładka i dynamiczna obudowa

 

  Etui ToricRetrogradePerpetualCalendar zostało pomysłowo zaprojektowane, aby w pełni pasowało do nadgarstka, a ogólny wygląd jest bardziej smukły i elegancki niż w poprzedniej wersji. Zakrzywiony kształt dodaje odrobinę dynamicznej energii do konstrukcji całego zegarka. Końcówka paska i jego akcesoria również zostały przeprojektowane, aby lepiej pasowały do ​​nadgarstka; konstrukcja występów jest również bardziej ergonomiczna, dzięki czemu jest wygodniejszy w noszeniu. Korona jest również bardziej uderzająca, z wypukłym okrągłym niebieskim szafirem na górze. Zegarki ToricRetrogradePerpetualCalendar odziedziczą kultowe elementy serii, zwłaszcza ręcznie radełkowane ramki, a jednocześnie wykazują dynamiczne i dynamiczne, ale ciche zachowanie.
Szczegóły techniczne

 
Numer: PFH427-1600200-HA1241

PFH427-1602400-HA1241
Ruch
PF317
Uzwojenie: automatyczne uzwojenie
Rezerwa chodu: 50 godzin
Częstotliwość wibracji: 4 Hz – 28 800 drgań / godzinę
Rozmiar: 12 ” – średnica 27 mm
Grubość: 5,5 mm
Liczba części: 414
Liczba klejnotów: 32
Liczba beczek: dwie beczki w szeregu
Dekoracja: dekoracja „Geneva Ripple”, sfazowany most
Funkcja
Godziny, minuty, sekundy
Wsteczny kalendarz wieczny
Precyzyjny wyświetlacz fazy księżyca
Sprawa
Kształt: okrągły, podzielony na trzy części
Rozmiar: średnica 42,5 mm
Grubość: 12,1 mm
Materiał: 18-karatowe czerwone złoto
Modyfikacja powierzchni: polerowana
Wybierz
Kolor: Rockowy lub biały mat, niebieska awenturynowa faza księżyca
Skala czasu: Skala czasu zastosowana w kolorze różowego złota
Modyfikacja powierzchni: grawerowany maszynowo wzór „ziarna ryżu” lub wzór ziarna
Dłonie: Dłonie w kształcie oszczepu z błyszczącą powłoką
Pasek
Materiał: skóra krokodyla
Kolor: tan
Marka: Hermes
Klamra
Typ: Klamra
Materiał: Czerwone Złoto
Korona: średnica 6 mm
Obudowa z powrotem: szkło szafirowe
Grawerowany tył: ekskluzywny numer i
„QUANTIEME PERPETUEL RETROGRADE”
Wodoodporność: 30 metrów
Lustro stołowe: szafirowe szkło antyrefleksyjne