Zmiana Położenia Po Rezygnacji Prezydenta, Tag Heuer, Gdzie Iść Z

W grudniu tego roku prezes i dyrektor generalny TAG Heuer Stéphane Linder ogłosił rezygnację ze spółki, a Jean-Claude Biver, który tymczasowo przejął to stanowisko, szybko zwołał konferencję prasową, aby potwierdzić strategiczne pozycjonowanie marki TAG Heuer.

   Wiele lat temu Jean-Claude Biver był nastolatkiem, podczas wakacji jego koledzy z klasy często lubili spędzać czas na plaży nad Jeziorem Genewskim, ale musiał wykonywać żmudną pracę na farmie. Jego doświadczenie w prowadzeniu ciągnika rolniczego nauczyło go, jak „orać prosty rów”, a to odegra szczególną rolę po tymczasowym przejęciu pracy TAG Heuera.
   TAG Heuer jest głównym producentem wysokiej klasy chronografów w Szwajcarii, którego łączna sprzedaż wynosi blisko miliard franków szwajcarskich. Teraz Jean-Claude Biver tymczasowo przejmuje rolę dyrektora generalnego. Planuje „zaorać” „prosty rowek”, zachowując doskonałość marki Tradycyjnie, polegając na zaletach badań i rozwoju technologii, w celu osiągnięcia kompleksowego rozwoju od sprzętu do pomiaru czasu do najnowszego ruchu o bardzo wysokiej częstotliwości.
   Guy Sémon jest handlowcem tego planu, a teraz został awansowany na dyrektora wykonawczego marki, drugiego lidera Jean-Claude’a Bivera, odpowiedzialnego za kierowanie wdrażaniem nowej strategii TAG Heuer. TAG Heuer dąży do produkcji zegarków od 1500 do 5000 franków szwajcarskich i jest zaangażowany w promowanie rozwoju inteligentnych zegarków.
  Nie oznacza to jednak (jak wielu ludzi się boi), że TAG Heuer całkowicie zrezygnował z konkurencji na rynku zegarków wysokiej klasy. Jean-Claude Biver obiecuje wprowadzić nowy zegarek V4 na Baselworld 2015 i ogłasza, że ​​prace badawczo-rozwojowe marki zostaną podzielone na dwa niezależne działy. ”TAG Heuer powinien mieć dwa działy badań i rozwoju, z których jeden koncentruje się na„ klasyce ” „(Klasyczny) ruch, druga strona to nowa technologia. Większość marek nie może tego zrobić, ponieważ obie są wzajemnie wykluczające się, ale TAG Heuer jest gotowy na obie ręce.”
   Ta zmiana personelu nie oznacza zmniejszenia inwestycji TAG Heuer w innowacje. Jak wyjaśnił Sémon: „W ciągu ostatnich kilku lat TAG Heuer dokonał wielkich osiągnięć w dziedzinie innowacji”, powiedział nowy dyrektor wykonawczy. „W ciągu najbliższych dwóch lat TAG Heuer wprowadzi więcej innowacji niż w ciągu ostatnich ośmiu lat i będzie bardziej przełomowy i destrukcyjny”.
   Ujawnił, że obecnie około 20 „starszych naukowców” z najlepszych uniwersytetów na świecie obsługuje wiele projektów w TAG Heuer, a Guy Sémon odmówił komentarza na temat plotek, że marka osiągnęła porozumienie o współpracy z Google i Intelem. „Opracowujemy inteligentny zegarek – potwierdził w mediach – ale nie jest gotowy na wielki plus. Dziewięć miesięcy temu nie byłem zwolennikiem inteligentnych zegarków. Teraz całkowicie zmieniłem zdanie, ale chcę wyjaśnić To przyszłość TAG Heuer, nie tylko inteligentne zegarki ”.
  Jean-Claude Biver jest bardzo entuzjastyczny i inteligentny w kwestii smartwatche i nie wyklucza możliwości pomocy Tag Heuer w osiągnięciu znaczącego rozwoju w tej nowej dziedzinie poprzez przejęcia.
   Produkcja inteligentnych zegarków to tylko pierwszy krok. Niezależnie od tego, czy szwajcarski przemysł zegarmistrzowski jest w stanie otworzyć się i zająć rynek, sprzedaż inteligentnych zegarków to kolejna sprawa. Według Jean-Claude’a Bivera zależy to od tego, jak zdefiniujesz swój inteligentny zegarek. „Jeśli myślisz o Apple Watch, to nie” – powiedział. „Jeśli jest inny, prawdopodobnie będzie. Różnica polega na zapewnieniu złożonych funkcji. Możemy potrzebować sprzedawców z różnymi doświadczeniami. ”
  W tym samym czasie zakład produkcyjny Chenevez w dolinie Jury w Szwajcarii powrócił do normalnego porządku (wcześniej skracał godziny pracy od tego lata). Do stycznia przyszłego roku wszyscy 35 rzemieślników powróci do pracy i będzie odpowiedzialnych za produkcję ruchu marki z 1887 roku. Jean-Claude Biver ma nadzieję na zwiększenie rocznej produkcji tego ruchu do 100 000 sztuk bez określonego limitu czasowego.